Forum OTWOCKI PORTAL ROWEROWY Strona Główna OTWOCKI PORTAL ROWEROWY
Forum otwock.org.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   StatystykiStatystyki   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 OTWOCKI PORTAL ROWEROWY - Strona Główna 

Wyjazd na Mase do Wawy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OTWOCKI PORTAL ROWEROWY Strona Główna -> Rower Power & turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beh bez log
Gość

PostWysłany: 29 Sie 2008 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w koncu cos nowego Wink

patrze za okno i w miare sucho, choc rano nie powiem...
Powrót do góry
Edi
Moherator

PostWysłany: 29 Sie 2008 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nad Chomiczówką właśnie się zaczęła ulewa.
Jak przejdzie, to będę na Zamkowym z garścią ulotek.

vigil
Mam zdecydowanie za duzo czasu...

PostWysłany: 29 Sie 2008 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za wyciagniecie mnie na mase, towarzystwo. bardzo bylo milo. szczegolnie podobal mi sie wjazd na wiadukt z pulawskiej na ursynow - i ta prespektywa z gory setek migajacych swiatelek o zmierzchu. super klimat gdy przez 2 godziny w miesiacu na ulicy wreszcie czujesz sie jak czlowiek ktorego ktos zauwaza (nb bo musi). obstawa policji i obsluga organizatora - delikatna ale profesjonalna. troche za zimno i trza sie cieplej ubierac niz do "zwyklej " jazdy - znowu o tym zapomnialem a bylo 14 st C. pisze sie na przyszlosc na nastepne masy.
PS. w drodze powrotnej Arkadyj poratowal mnie skarpetami (czystymi!), ktorych uzylem jako rekawiczek! dzieki i jest to swietny patent Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leoheart
Miły Gość

PostWysłany: 30 Sie 2008 05:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vigil napisał:
szczegolnie podobal mi sie wjazd na wiadukt z pulawskiej na ursynow - i ta prespektywa z gory setek migajacych swiatelek o zmierzchu.

żałuj że nie byleś tam w zeszłym roku Razz w tym samym miejscu 4 razy więcej masowiczów! to było coś Smile
fakt było miło,pierwszy raz dotrwałem do końca Masy,jak dla mnie mogłaby być nieco krótsza,1.5 g to max.
Melduję że zadanie zareklamowania DBS wykonaliśmy, z jakim skutkiem zobaczymy. Akcja ulotka przeprowadzona sprawnie choć przesadziliśmy z oczekiwaniami w sprawie frekwencji,
występ oralny hm....bez fajerwerków Razz na starcie zapomniałem połowy wyuczonego tekstu http://travers.pl/m_290808/imagepages/image40.html a na mecie Czajnik ukradł mi całą kwestię Very Happy jedynie co skutecznie udało sie wyartykułować to data DBS Razz Może wystarczy.
Dzięki za przybycie tym którzy nie przestraszyli sie deszczu.
ps.swoje zdjęcia wrzucam na ftp

Ostatnio zmieniony przez leoheart dnia 30 Sie 2008 11:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karnaś

PostWysłany: 30 Sie 2008 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadyj zerknij sobie co oni z twoim rowerem robili
http://travers.pl/m_290808/imagepages/image23.html
i to był zapewne jego banan.

Arkadyj

PostWysłany: 31 Sie 2008 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skurczybyk. Pijany byl jakis czy co? Dobrze, ze tego nie widzialem bo bym sie troche zdenerwowal.

Banan byl na pewno jego bo w drodze powrotnej swojego zjadlem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arkadyj

PostWysłany: 26 Wrz 2008 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bede dzis na masie, ale nie za dlugo bo na pewno przed 19 zmywam sie do domu. Dajcie znac gdyby ktos jeszcze sie wybieral.
Powrót do góry
Arkadyj

PostWysłany: 26 Wrz 2008 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna masa - pogoda, muzyka, gdy juz ruszylismy obylo sie bez zbednych postojow, do tego rozdawano koszulki. Niech zaluje kto nie byl.
Powrót do góry
Domar
Bardzo zaaawansowany uzytkownik

PostWysłany: 21 Kwi 2009 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czas odgrzać temat. ktoś się wybiera w najbliższy piątek? ja bym się ruszył, ale samemu niespecjalnie mi się chce Smile
yorek
Wrak czlowieka

PostWysłany: 21 Kwi 2009 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie na imprezach ZM nie zobaczycie, nie podoba mi się ich działalność ekoterrorystyczna
behem0th
Ojciec Dyktator

PostWysłany: 21 Kwi 2009 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jurek, starzejesz sie ;)
yorek
Wrak czlowieka

PostWysłany: 22 Kwi 2009 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie da się ukryć
Arkadyj

PostWysłany: 24 Kwi 2009 07:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bedziemy z Kinga na masie. Dojedziemy z nia do okolic mostu Siekierkowskiego i pozniej lecimy do domu.
Powrót do góry
Lucky
Gość

PostWysłany: 06 Sie 2012 08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie nie idę zaraz na rower tylko jutro ale....Zapraszam na masę powstańczą. http://www.masa.waw.pl/index.php/co-bedzie/210-masa-powstacza-2012-4-sierpnia-2012 Jeżeli chcecie powalczyć o fajną koszulkę to najlepiej pojawić się około 14tej. Wtedy rusza rejestracja z ulicy i do zgarnięcia jedna z 200 sztuk. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=436793203026937&set=a.436790169693907.97299.209852652387661&type=3&theater Ogólnie start o 17tej. Do zobaczyska.
Powrót do góry
smera
Postojebca nałogowy
Postojebca nałogowy

PostWysłany: 02 Gru 2012 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem. Ale nie wiem, gdzie miałem Was szukać. Pytałem ludzi i nikt nic, nie wiedział. Rolling Eyes

masa 2012.11.30.jpg
 Opis:
 Rozmiar:  81.25 KB
 Oglądano:  10131 raz(y)

masa 2012.11.30.jpg

masa 2012.11.30.jpg
 Opis:
 Rozmiar:  81.25 KB
 Oglądano:  10131 raz(y)

masa 2012.11.30.jpg

Powrót do góry
smera
Postojebca nałogowy
Postojebca nałogowy

PostWysłany: 07 Cze 2013 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto przyjedzie w niedzielę(09.06.2013), na zmasowany protest/wiec, na Plac Zamkowy, godzina 12 00? Pewnie większość, ma w planie inne rozrywki, a zwłaszcza niedzielny obiadek. Ale...
W WP znalazłem: http://moto.wp.pl/kat,1035805,title,Przesiadziesz-sie-na-rower-i-tak-mozesz-dostac-mandat,wid,15667510,porada.html
Naprawdę, warto przeczytać! świeże!
Powrót do góry
smera
Postojebca nałogowy
Postojebca nałogowy

PostWysłany: 08 Cze 2013 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że może zniknąć,zanimprzeczytamy: ,,Wysokie ceny paliw sprawiają, że wielu zmotoryzowanych chętnie przesiada się na rower. Okazuje się jednak, że przejażdżka jednośladem może być całkiem kosztowna. Policja zaczęła polowanie na wyjątkowo licznych w tym sezonie rowerzystów. Kary są drakońskie.
 Rowerzyści mają pierwszeństwo

Odszkodowanie od rowerzysty

Jeszcze do niedawna wydawało się, że - z punktu widzenia użytkowników rowerów - wszystko idzie w dobrym kierunku. Liczba kilometrów ścieżek rowerowych rośnie, a w 2011 roku w życie weszła spora zmiana przepisów, regulujących współistnienie w ruchu drogowym użytkownikówsamochodów, jednośladów i pieszych. Tym samym polskie prawo w końcu dostosowało się do zapisów ratyfikowanej przez Polskę w 1988 roku Konwencji wiedeńskiej. Rowerzyści jadący ulicą mogą teraz wyprzedzać stojące w korku samochody z prawej strony i nie muszą, jak niegdyś, ustępować pierwszeństwa przejazdu samochodom, które przecinają drogę dla jednośladów, skręcając z poprzecznej ulicy.
Zmiany dotyczą także sposobu poruszania się rowerzystów po rondach. W świetle nowych uregulowań użytkownicy jednośladów mogą na nich korzystać nie tylko z prawej części pasa, ale też z jego środka. Nowe prawo pozwala też na poruszanie się rowerem po chodnikach. Rowerzyści mogą z nich korzystać, jeśli ich szerokość przekracza dwa metry, a w razie złej pogody bez względu na jego szerokość. Rowerzyści jadący ulicą mogą zaś poruszać się obok siebie, a nie jeden za drugim. Warunkiem jest tu jednak to, by nie utrudniali oni jazdyinnym uczestnikom ruchu.
Sprzyjający rowerzystom klimat sprawił, że wielu kierowców samochodów zostawiło swoje cztery kółka na parkingu. Jednocześnie spadły wpływy z mandatów. Wobec tego mundurowi w wielu miastach ruszyli na łowy i nie odpuszczają rowerzystom. A mandat może zaboleć: za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle rowerzysta otrzyma najprawdopodobniej mandat w minimalnej wysokości przewidziany za to przewinienie - 300 złotych. Prawo nie przewiduje tu żadnej ulgi, mimo że zagrożenie stworzone przez rowerzystę jest niepomiernie mniejsze, niż w przypadku przejeżdżania na czerwonym świetle samochodem. Przejazd rowerem po przejściu dla pieszych czy jazda obok innego rowerzysty - jeśli utrudnia ona ruch innym użytkownikom drogi - kosztuje 200 zł. Kara za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i bezprawną jazdę po chodniku - 50 zł. Właśnie to ostatnie przewinienie jest najczęstsze.
Choć wielu rowerzystów nie zdaje sobie z tego sprawy, mandat mogą oni otrzymać również za rozmawianie podczas jazdy przez telefon komórkowy. Taryfikator przewiduje tu karę w wysokości 200 złotych. Co ciekawe, przepis ten można obejść, używając do rozmowy słuchawek. Tych rowerzyście prawo nie zabrania. Użytkownik jednośladu może zostać pociągnięty do odpowiedzialności również za przekroczenie dopuszczalnej na ścieżce prędkości. Pierwszym przypadkiem jej ograniczenia było ustawienie w Sopocie znaków nakazujących jazdę z prędkością nieprzekraczającą 10 km/h. Chodziło tu o ochronę pieszych, którzy w miejscu wprowadzenia ograniczenia dzielą z rowerzystami jeden ciąg komunikacyjny.
- Mandaty mogą pojawić się, jeśli przekroczenie będzie znaczne i rzeczywiście wystąpi zagrożenie - mówi Karina Kamińska, oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Sopocie. - Za stuprocentowe przekroczenie dozwolonej prędkości wynosi 100 złotych. Natomiast za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, np. kolizję z pieszym, cyklista - jeżeli ma prawo jazdy - może otrzymać mandat w wysokości nawet 500 złotych i uzyskać 6 punktów karnych.
Słynny stał się również przypadek rowerzysty uwiecznionego przez fotoradar. Zwykle jadącym na jednośladzie uchodzi to na sucho, tym razem "pirata drogowego" rozpoznał pracownik straży miejskiej. Rowerzysta otrzymał mandat i nie miało tu znaczenia, że licznik nie jest
obowiązkowym wyposażeniem roweru."
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum OTWOCKI PORTAL ROWEROWY Strona Główna -> Rower Power & turystyka Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strona 20 z 20

Skocz do: